Nurcan Arslan Kimdir?

HAKKIMDA

1972 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler Bölümü’nde okudu. Yıllardır kozmetik ve güzellik uzmanlığı sektöründe eğitmenlik yaparak birçok uzman yetiştirdi. Usta eğitici olarak yıllarca birçok kurumda çalıştıktan sonra, bu sektörde gördüğü eksikliklerden rahatsızlık duyarak söz konusu eksikleri giderme ve kaliteli bir eğitim sunmak adına Pasifik Akademi’yi kurdu ve cilt bakımı, masaj, makyaj, lazer epilasyon gibi alanlarda donanımlı uzmanlar yetiştirdi.

Felsefe ile de ilgili olan Nurcan Arslan, Bahçeşehir Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’ndeki çeşitli felsefe çalışmalarına katıldı. Marmara Üniversitesi’nde Satış Teknikleri, İdari Yöneticilik eğitimi aldı. Yaptığı bu çalışmaları derslerde de paylaşarak öğrencilerini gerek felsefi ve psikolojik konularda, gerekse de satış teknikleri ve yöneticilik açısından donanımlı ve çok yönlü uzmanlar olarak mezun etmektedir.

Birçok kozmetik firmasının yurtdışı seminerinde katılımcı ve eğitimci olarak bulunan Arslan, mesleğinin yurtdışı gelişmelerini her zaman takip ederek kendini geliştirmiş ve verdiği eğitimi, yurtdışındaki mesleki gelişmeler açısından sürekli güncellemiştir.

Alanındaki bilgi eksikliğini gidermek amacıyla kaleme aldığı ‘Güzellik ve Anatomi’ ile ‘Tarihten Bugüne Masaj ve Masaj Uygulamaları’ adlı iki kitabı bulunmaktadır. Yayınlandığı günden itibaren büyük ilgi gören bu eserler Arslan’ın, kurucusu olduğu Pasifik Akademi’de de ders kitabı olarak okutulmaktadır.

Sertifikalar

Fıne permanent make up 08 / 09 /1998

Kryolan 01 /02 /2000
Professıonal Make- up

Dermologica 10 /08 /2000
Face mapping

Dermalogica 17 /09 /2000
A Skin Care System Researched and Developed
by The International Dermal Institute

Zertıfıkat 30 / 01 / 2001
Rosagraf -Belnice – itland

Bellitas Diploma 05 /10 /2001
Natures way skin care

Dermologica 12 /09 /2002
Certıfıcate of completıon

Vital .O2 08 / 10 /2002
Advanced oxygen Therapy system

Exuviance
Profesyonel Yeterlilik Sertifikası

Se otorga el sguıente Diploma A
Face and body products Skeyndor
Diploma 25 / 02 / 2004

Neostrata
Profesyonel Yeterlilik Sertifikası

Md Formulations Certıfıcate
Expert skın care

Sağlıklı yaşam tiyoları, genç kalma formülleri ve güzellik sırları…